Hofstad meets Hanzestad - kunst in de Koelwaterhal

Kunst

Hofstad meets Hanzestad - kunst in de Koelwaterhal

Kunst
7 / 8
Bijna vol
13.30 - 16.00
Zwolle - Overijssel
40 - 65 jaar
€ 11,50
Uitleg kosten
Kosten toegangskaartje. Drankje(s) komen hier nog bij

Adresgegevens

Wordt zichtbaar na aanmelden
Wordt zichtbaar na aanmelden
Wordt zichtbaar na aanmelden

Deelnemers 7 / 8

Nog 1 plek vrij

Omschrijving

Leden van Pulchri Studio exposeren in en rondom De Koelwaterhal in Zwolle.

Wat gebeurt er wanneer kunstenaars uit Den Haag neerstrijken in een voormalige energiecentrale aan de IJssel? Met Hofstad meets Hanzestad verandert de Koelwaterhal in een groots kunstlandschap waarin hedendaagse kunst, industrieel erfgoed en de omgeving van Zwolle samenkomen.

30 kunstenaars van Pulchri Studio presenteren schilderkunst, sculpturen, tekeningen en installaties verspreid door én rondom de Koelwaterhal. Geen witte museumzalen, maar rauw beton, monumentale ruimtes, hoge lichtinval en uitzicht op de IJssel. Hier reageert kunst direct op de plek.

Kunst die de ruimte overneemt
Tijdens deze tentoonstelling beweeg je als bezoeker door een voortdurend veranderend landschap van kunstwerken, industriële architectuur en zichtlijnen naar buiten.

In de hal ontstaan intieme ontmoetingen tussen tekeningen, schilderkunst en monumentale sculpturen. Buiten, rondom het gebouw en langs het terrein, gaan installaties en beelden een directe relatie aan met lucht, wind, water en schaal. De tentoonstelling strekt zich daarmee uit voorbij de muren van het gebouw.

Hofstad meets Hanzestad brengt twee culturele werelden samen. Pulchri Studio, aan het Lange Voorhout in Den Haag en opgericht in 1847, is één van de oudste kunstenaarsverenigingen van Nederland. Voor deze tentoonstelling treden de kunstenaars bewust buiten hun vertrouwde context en zoeken de ontmoeting met Zwolle, de IJssel en de voormalige energiecentrale. De Koelwaterhal wordt daarbij niet alleen een tentoonstellingsruimte, maar een actieve speler in de tentoonstelling zelf.

Deelnemende kunstenaars: Gabriela Acha, Margriet Barends, Jan Doms, Karien Kortenhorst, Cor Litjens, Louis Niënhuis, Marisja Smit, Eddy Stikkelorum, Thijs Trompert, Ewerdt Hilgemann, Peter Gentenaar, André van Lier, Dré Wapenaar, Warffemius, Arthur Bernard, Sabine Käppler, Manja Hazenberg, Marianne Benkö, Eric Hirdes, Jiri Nieuwenhuis, Linda Overzee, Inge Reisberman, Susan de Kruiff, Ronald A. Westerhuis, Bob Bonies, Alexx Meidam, Sebastiaan Spit, Marieta Reijerkerk, Ed van der Kooy en Esther van der Sluis.
  •     Vandaag om 16:33 Overijssel
    Lijkt me leuk
  •     Vandaag om 11:05 Gelderland
    heeft zich aangemeld.
  •     06 August om 15:27 Overijssel
    heeft zich aangemeld.
  •     05 August om 21:10 Utrecht
    Mooi event!
  •     03 August om 20:26 Utrecht
    heeft zich aangemeld.
  •     03 August om 14:47 Flevoland
    heeft zich aangemeld.
  •     03 August om 10:30 Overijssel
    heeft zich aangemeld.
  •     03 August om 07:24 Gelderland
    heeft zich aangemeld.

Stel een vraag