Dit event is al begonnen/geweest.

Poolen in Alkmaar

Poolen in Alkmaar

1 / 30
zon 04 sep
19.30 - 22.00
Alkmaar - Noord-Holland
25 - 45 jaar
€ 15,00
Uitleg kosten
Huur tafel €8,50 per uur (3 pers per tafel) + de drankjes naar wat je verbruikt. Alles ter plaatse achteraf afrekenen (De werkelijke kosten worden door het aantal deelnemers gedeeld).

Deelnemers 1 / 30

Omschrijving

Gezellig een avondje poolen.

We werken met een doorschuif systeem zodat je aan het eind van de avond met iedereen hebt gespeeld!

Hier het huiswerk:! (zie youtube filmpje)



ps. verboden voor professionals!)


8-ball (spelregels) :

8-ball wordt gespeeld met 16 ballen, 1 speelbal (de witte) en 15 genummerde ballen. De nummers 1 tot en met 7 noemen we de hele ballen, de nummers 9 tot en met 15 noemen we de halve ballen. De zwarte bal is de 8-ball. Aantal spelers: 2.

Doel van het spel:
De bedoeling van het spel is dat de ene speler de hele ballen wegspeelt en de andere speler de halve ballen. De 8-ball wordt als laatste weggespeeld en degene die daar in slaagt heeft gewonnen.


Opzetten van de ballen:
De ballen worden in een driehoek op tafel geplaatst. De 8-ball is de middelste van de drie ballen. De onderste rij heeft op de ene hoek een halve en op de andere hoek een hele bal. De rest wordt daar willekeurig omheen geplaatst.

De breakstoot:
Plaats de witte bal op een willekeurige plaats achter de lijn (the kitchen). Een geldige breakstoot moet voldoen aan de volgende voorwaarden. Ofwel men moet een bal potten ofwel minimaal 4 ballen moeten een band raken. (headshot)

Na de break:
Als na de break een hele of halve (of beiden) gepot is, blijft men aan de beurt. Men mag nog steeds kiezen of men met de hele of de halve ballen speelt, ongeacht welke bal er gepot is. Wordt er nu een bal gepot dan is de keuze definitief. Wordt er geen bal gepot dan heeft de tegenstander nog steeds de keuze tussen de hele of halve ballen. Indien bij de break de witte bal van tafel gespeeld wordt is de beurt voorbij. Alle genummerde ballen die eventueel van tafel gespeeld zijn blijven weg, uitgezonderd de 8-ball. Deze komt terug op de stip. Het maakt niet uit of een bal gepot wordt in een pocket wat eigenlijk niet "de bedoeling" is, of juist wel. De speler is in beide gevallen nog een keer aan de beurt. De zogenaamde "lucky shot"-regel is een fabeltje, niet een officiële regel.

Er is dan nog steeds een "open tafel" (dat wil zeggen dat men nog steeds mag kiezen tussen heel of half). Bij 8-ball moet men steeds melden welke bal in welke pocket moet gaan. Indien men de 8-ball pot en tevens de witte van tafel speelt heeft men het spel verloren. Ook het voortijdig potten van de 8-ball betekent verlies van het spel. De 8-ball (die als laatste gepot wordt) mag in elke willekeurige pocket gepot worden. Regels dat de 8-ball in de tegenovergestelde pocket als de laatste bal moet, zijn "kroeg-regels" en niet de officiële. De verliezer van het spel mag opnieuw beginnen.

Fouten:
Indien de witte bal van tafel gespeeld wordt, of er wordt een fout gemaakt, krijgt de tegenstander "ball in hand". Hij mag de witte bal overal op tafel plaatsen (uitgezonderd na de break; dan vanachter de lijn naar voren spelen). Het is een fout als men: een touche maakt (een bal aanraakt), een hele in plaats van een halve (of omgekeerd) raakt, als er geen enkele bal wordt geraakt, als men na balcontact geen band raakt (geldt niet als er een bal gepot wordt). Als een speler zijn eigen bal pot en tevens een bal van de tegenstander is dit geen fout. Men blijft aan de beurt. Tevens is het correct een bal van je eigen kleur te potten via een bal van de tegenstander, mits van tevoren aangegeven. Als ná het correct wegspelen van de zwarte bal de witte bal van tafel verdwijnt is de pot toch verloren.

Stel een vraag