Dit event is al begonnen/geweest.

Science Cafe

0 / 15
min. 1
19.30 - 22.30
Deventer - Overijssel
25 - 45 jaar
€ 0,00
Uitleg kosten
De entree tot deze lezing is gratis. Eventuele consumpties zijn voor eigen rekening

Deelnemers 0 / 15

Minimaal 1

Omschrijving

Om een nieuwe traditie te beginnen nogmaals een lezing. Met deze keer als onderwerp de vervelende wezens die je aan het eind van de zomer met hun vervelende gezoem wakker houden, nee het gaat niet over vrouwen maar over muggen.

De mug is in de wereld volksvijand nummer 1. In Afrika sterven elke paar minuten 4 kinderen aan de gevolgen van een muggenbeet. Dat komt omdat muggen gevreesde overbrengers van infectieziekten zijn. Dr.ir. Bart Knols, die insectenkundige is en met name gespecialiseerd op de overbrengers van infectieziekten, werkte jarenlang in Afrika om onderzoek te doen naar muggen en hoe ze te bestrijden. In 2007 richtte hij een bedrijf op, K&S Consulting in Dodewaard. Dat verspreidt internationaal medische informatie over muggen, geeft adviezen over hoe ze te bestrijden en hoe de bestrijding te organiseren.

Oktober is de Nationale Kennismaand. Het thema van dit jaar is 'Leve(n) de variatie', een speelse verwijzing naar biodiversiteit en het belang daarvan: het uitsterven van dieren en het verdwijnen van natuur leidt tot een verarming van het aardse milieu. Daarmee kunnen natuurlijke stoffen verdwijnen die nog altijd een grote kennisbron zijn voor het ontwikkelen van nieuwe medicijnen. Er kunnen ook zeer eenzijdig samengestelde milieus ontstaan die bijvoorbeeld voor het grootschalig voorkomen van overbrengers van infectieziekten gunstig worden. Zo is er een onverwachte relatie tussen het verdelgen van muggen en biodiversiteit.

De muziek wordt deze keer verzorgd door het Lonneke Lenferink Duo. Het getalenteerde duo werkt nu ruim 3 jaar samen en is begonnen op het Zwolse Conservatorium.

Lonneke zingt en Klaas-Jelmer bespeelt de jazzgitaar. Deze twee jonge talenten timmeren hard aan de weg. Zo wonnen ze de Publieksprijs op het Nederlands Jazzvocalisten Concours en bemachtigden ze de Ereprijs tijdens het Prinses Christina Jazzconcours te Amsterdam.

Als ze zo doorgaan, duurt het niet lang meer voor ze de show stelen op het North Sea Jazz festival. En dan hoor ik je al zeggen: "Dat leuke duo heb ik nog gezien bij het Science Café te Deventer."

Het programma van de avond:
19.15 uur: zaal open
19.30 uur: muziek
20.00 uur: lezing
21.00 uur: muziek
21.15 uur: vragen en discussie
22.00 uur: muziek en nagenieten
22.30 uur: einde

Stel een vraag