Dit event is al begonnen/geweest.

Rondleiding Fort bij Spijkerboor

Rondleiding Fort bij Spijkerboor

Westbeemster
14.00 - 15.30
Uitgelicht

Deelnemers 7 / 7

Plaats:
Westbeemster - Noord-Holland
Deelnemers:
Min. 4 - max. 7

Deelnemers 7 / 7

Leeftijd:
30 - 55 jaar
Kosten:
€ 10,00
Uitleg kosten:
Entree inclusief rondleiding
 

Omschrijving

Ik ben gek op Forten en 1x in de zoveel tijd opent dit fort zijn stalen deuren voor het publiek, zo ook op 8 juni! Wie heeft er zin om mee te gaan?

Graag even zelf je kaartje kopen. Er zijn maar beperkt kaartjes te krijgen, dus wees er snel bij! Laat je ook even weten als je een kaartje hebt?

Fort bij Spijkerboor, één van de 45 verdedigingswerken van de Stelling van Amsterdam in de Beemster komt tot leven tijdens een stevige rondleiding van circa 1,5 uur. De gids vertelt je alles over de geschiedenis en bijzondere natuur op en rond het fort.

Fort bij Spijkerboor van binnen
Het fort heeft een verleden als verdedigingswerk én als gevangenis. Onze enthousiaste gidsen laten je alle bijzondere plekken op het fort zien: de celblokken, oude munitiekamers, de keuken met enorme kookketels en het unieke draaikoepelgeschut. Voel hoe koel en vochtig het fort is. Je zult er maar moeten leven, werken en slapen...

Natuur rond het fort
De buitenruimte op en rond het fort is een klein natuur- en rustgebied geworden. Het fort is afgedekt met duinzand. Daardoor groeien er planten die verder alleen in de duinen voorkomen. De gangen naar de voormalige hefkoepels zijn ingericht als vleermuisonderkomen. En de fortgracht? Dat is een geliefde vaste en tijdelijke verblijfplek van vele soorten watervogels.

Let op
De rondleidingen zijn niet geschikt voor mindervaliden en kinderen jonger dan 8 jaar.
De pantserkoepel is alleen te bezoeken met een gids. Het geschut is bereikbaar via een smalle, steile ladder. Mensen die slecht ter been zijn en kinderen onder de 10 jaar kunnen de pantserkoepel niet in.
Het beklimmen van het geschut geschiedt op eigen risico.
Handig om te weten
Per rondleiding maximaal 12 personen en vol = vol dus kom op tijd. Zeker zijn van een plek? Boek dan van tevoren online je tickets!
  •     11 May om 22:24 Noord-Holland
    heeft zich aangemeld.
  •     11 May om 10:58 Zuid-Holland
    heeft zich aangemeld.
  •     08 May om 11:58 Noord-Holland
    heeft zich aangemeld.
  •     27 April om 11:13 Noord-Holland
    heeft zich aangemeld.
  •     25 April om 18:28 Noord-Holland
    heeft zich aangemeld.
  •     25 April om 01:39 Noord-Holland
    heeft zich aangemeld.
  •     24 April om 23:29 Noord-Holland
    heeft zich aangemeld.
  •     24 April om 22:45 Noord-Holland
    heeft zich aangemeld.
  •     24 April om 22:42 Zuid-Holland
    heeft zich aangemeld.

Uitgelicht & Aanbevolen

Stel een vraag