Workshop Figuren met sjabloon en stempel

Workshop Figuren met sjabloon en stempel

6 / 6
Wachtlijst
zat 28 feb
13.00 - 16.30
Nijmegen - Gelderland
40 - 65 jaar
€ 27,50
Uitleg kosten
Kosten workshop inclusief materialen

Adresgegevens

Wordt zichtbaar na aanmelden
Wordt zichtbaar na aanmelden
Wordt zichtbaar na aanmelden

Deelnemers 6 / 6

Omschrijving

Ontdek hoe je met eenvoudige middelen krachtige beelden maakt in de workshop ‘Figuren met sjabloon en stempel’, geïnspireerd door de bijzondere werkwijze van Hendrik Werkman (1882 1945). In deze workshop leer je werken met sjablonen en de monotype stempel: stukjes karton, papier of kunststof die je uitsnijdt en vervolgens gebruikt om af te drukken, én de open vormen van het sjabloon waarmee je met een verfroller de uitgesneden vorm in je werk aanbrengt. Zo ontstaan lagen, texturen en composities op een speelse en verrassende manier.
Tijdens de workshop ontwerp en snijd je je eigen sjablonen en ga je experimenteren met zowel het afdrukken van de uitgesneden vormen als het overrollen van de open vorm. Je ontdekt hoe herhaling, transparantie en kleur jouw werk tot leven brengen en hoe je met eenvoudige vormen een verrassend expressief resultaat bereikt.
Hendrik Werkman, een Groningse drukker, kunstenaar en typograaf, werd beroemd door zijn experimentele druksels met sjablonen en stempels. Hij werkte met stukken uit oude zetkasten, letters, blokjes en streepjes, soms simpel van vorm maar met grote zeggingskracht. Zijn werk laat zien dat je met basisvormen, herhaling en spel met compositie al indrukwekkende beelden kunt maken. Werkman ontdekte dat sjablonen het mogelijk maken om op een speelse manier figuren te drukken, waarbij zowel de uitgesneden vormen als de open ruimte tussen de vormen samen een levendig geheel vormen.
Deze workshop is laagdrempelig en toegankelijk voor iedereen, ongeacht ervaring met tekenen of druktechniek. Alle materialen zijn aanwezig: papier, karton, sjabloonmateriaal, inkt en verf. Onder begeleiding leer je de techniek, maar vooral ook om vrij te experimenteren en je eigen creatieve ideeën vorm te geven.
Doe mee en ontwikkel je eigen visuele taal, waarin vormen, abstractie en kleurbeleving samenkomen. Beleef het plezier van spelen met technieken en ontdek hoe eenvoudig materiaal kan leiden tot verrassend expressieve resultaten. Het is een inspirerende, creatieve ervaring waarin techniek en spel hand in hand gaan, en waarin je bovendien kunt leren van elkaar en je laten inspireren door het werk van een van de meest vernieuwende kunstenaars van Nederland.
  •     19 November om 21:41 Gelderland
    heeft zich aangemeld.
  •     19 November om 12:52 Gelderland
    heeft zich aangemeld.
  •     17 October om 00:24 Gelderland
    heeft zich aangemeld.
  •     16 October om 17:26 Gelderland
    heeft zich aangemeld.
  •     14 October om 18:20 Gelderland
    heeft zich aangemeld.

Uitgelicht & Aanbevolen

Stel een vraag